Veřejná sprcha

Veřejná sprchaVeřejná sprcha, podobně jako mobilní buňka, vznikla ve spolupráci s Městem Otrokovice, za účelem pomoci lidem, kteří nemají možnost hygieny. Jsou to obvykle lidé bez domova, ale např. také lidé s odpojenými energiemi v důsledku zadlužení nebo další zájemci (např. dělníci či široká veřejnost). Sprcha je tak prakticky určena komukoli, kdo má zájem se osprchovat a dodržet tak základní hygienické návyky, které není schopen vykonat jinde. Za poplatek 20,-Kč může dotyčný prostory sprchy využít po dobu 20 minut. Sociálně slabým občanům je poplatek prominut na základě předložení potvrzení o bezplatném užití, které vystaví buď pracovníci města (Odbor sociálních věcí) nebo pracovníci služby Terénní program Samaritán. 
 

Náklady spojené s nutnou rekonstrukcí objektu v prostorách tržiště na Havlíčkové ulici v Otrokovicích, stejně jako náklady spojené s provozem, plně hradí Město Otrokovice. Charita je pověřena zajišťováním provozu. Provozní doba sprchy je zároveň navázána na dobu Charitního šatníku. Lidé v nouzi si tak na základě potvrzení mohou vybrat také nezbytné ošacení.

Dále mohou ve Veřejné sprše využít pomoc lidé bez domova, kteří mají potíže s kožními parazity. V případech, kdy trpí lidé bez domova např. svrabem, mají vši, apod., tak jsme schopni vytvořit podmínky pro ostříhání, oholení a výměnu šactva.

Provozní doba:

  • pondělí: 10.30 – 13.30 hodin
  • středa: 16.30 – 18.30 hodin
  • čtvrtek: 10.30 – 12.30 hodin

Sprcha byla otevřena 1. července 2012

Další odkazy: