Azylový dům Samaritán

Azylákazylový dům samaritánAdresa: Moravní 936, 765 02 Otrokovice
Tel.: 577 925 083, 734 435 335; 
E-mail: samaritan@otrokovice.charita.cz
Vedoucí: Mgr. Aleš Jaroš  

Realizace projektu: od 16. 10. 1995
 
 
 

Poslání

Posláním Azylového domu Samaritán Otrokovice je poskytovat pomoc a podporu mužům v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Na základě individuálního přístupu poskytujeme sociální poradenství, ubytování, zázemí pro přípravu stravy a osobní hygienu.

Struktura a rozsah služby

Mezi základní činnosti služby patří - vytvoření podmínek pro samostatnou přípravu nebo pomoc s přípravou stravy, ubytování po dobu zpravidla nepřevyšující 1 rok, umožnění celkové hygieny těla, vytvoření podmínek pro zajištění úklidu, praní a žehlení osobního prádla, výměny ložního prádla, pomoc při vyřizování běžných záležitostí vyplývajících z individuálních plánů, pomoc při obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou a pomoc a podpora při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování osob, včetně uplatňování zákonných nároků a pohledávek.

Jak využít službu

Zájemce může kontaktovat službu buď telefonicky, nebo osobně. Pro přijetí do služby je potřeba mít platný občanský průkaz, potvrzení o bezinfekčnosti od lékaře ne starší tří dnů a nebýt pod vlivem alkoholu. Následně proběhne pohovor se sociálním pracovníkem, kdy jsou vysvětlena pravidla služby a uzavřena písemná smlouva o poskytování sociální služby.

Kapacita služby je 37 lůžek.

  • Výrobky z Kreativní dílny Azylového domu Samaritán ke zhlédnutí ZDE.

Soubory ke stažení: