V Domově pro seniory proběhlo očkování proti Covid-19
3. února 2021 Charita Otrokovice

V Domově pro seniory proběhlo očkování proti Covid-19

V Domově pro seniory Charity Otrokovice proběhlo v pátek 29. 1. 2021 očkování proti nemoci Covid-19 vakcínou od firmy Phizer/BioNTech.

Tato vakcína slouží jako prevence vzniku onemocnění způsobeného virem SARS-CoV-2. Vakcína obsahuje molekulu označenou jako „messenger RNA“ (mRNA), která nese instrukce k tvorbě proteinu ze SARS-CoV-2. Není zde tedy samotný virus a ani nemůže vyvolat onemocnění COVID-19. Podává se ve dvou dávkách, obvykle do horní části paže, a to s odstupem minimálně 21 dní. První dávkou vakcíny bylo v Domově pro seniory očkováno 17 zaměstnanců a 35 klientů.

„Očkovala se více jak polovina pracovníků, kteří jsou v přímém kontaktu s klienty služby. Klienti se očkovali téměř všichni. Některé klienty, jsme vzhledem k jejich akutnímu stavu očkovat nemohli,“ uvedla Veronika Cívelová, vedoucí Domova pro seniory.

„Věříme, že očkování pomůže k tomu, aby se zde nákaza opět nevyskytla. Od měsíce října se nám daří držet nákazu Covid-19 mimo zařízení Domova pro seniory. Rádi bychom pokračovali v očkování také zaměstnanců a klientů dalších našich služeb. Ale je nám jasné, že je prozatím málo vakcín,“ upřesňuje Tomáš Bernatík, zástupce ředitele Charity Otrokovice.

Díky očkování se snad brzy budou moci vrátit společné aktivity uživatelů, které jim teď moc chybí.


Další informace pro média: 
Vladana Trvajová Mgr. 
Fundraiser
vladana.trvajova@otrokovice.charita.cz 
tel: +420 731 619 771
Kontakt na službu:
Mgr. Veronika Cívelová
Vedoucí služby
chd@otrokovice.charita.cz
tel: +420 739 120 760