Potravinová sbírka pod rouškou
24. listopadu 2020 Charita Otrokovice

Potravinová sbírka pod rouškou

V sobotu 21. 11. 2020 proběhla celorepubliková Podzimní potravinová sbírka, do které se zapojila také Charita Otrokovice. Pracovníky Charity Otrokovice jste mohli potkat v době od 8 do 18 hodin v prodejně LIDL Otrokovice.

„Tento ročník sbírky byl výrazně omezený epidemiologickými nařízeními. Přesto jsme rádi, že sbírka proběhla. Také zájem lidí byl vzhledem k situaci velký. Nakoupené potraviny bylo možné vkládat do vozíků připravených za pokladnami. Celkem se vybralo 545 kg zboží, které rozdáme na základě posouzení sociálních pracovníků jednotlivých služeb potřebným,“ uvedl Tomáš Bernatík, který měl na starost koordinaci sbírky.
 
Mezi darovaným zbožím byly nejčastěji trvanlivé potraviny jako těstoviny, rýže, luštěniny, mléko, konzervy, cukr, mouka, sladkosti. U drogérie se nejčastěji objevovali věci pro malé děti, jako např. pleny, vlhčené ubrousky, výživy apod.
 
„Někdo přispěl s balíčkem těstovin nebo rýže, jiný přivezl i plný košík nákupu,“ dodala Vladana Trvajová, fundraiserka. Pokud se však zájemci nestihli o víkendu do akce zapojit a rádi by i přes to pomohli, ještě celý týden mají možnost darovat potřebné věci nákupem zboží přes internet. Darování potravin online je možné v e-shopech Tesco online nákupy a na Rohlík.cz do 1. prosince 2020.
 
Další informace pro média:
Vladana Trvajová
fundraiser
e-mail:vladana.trvajova@otrokovice.charita.cz
tel: +420 731 619 771