Samaritán - dřevěný kříž

Samaritán - dřevěný kříž

Požehnání nového kříže v zahradě Azylového domu Samaritán se uskutečnilo ve čtvrtek 6. dubna 2017 v odpoledních hodinách za účasti významných hostů. Slavnostní akt žehnání provedl otec Bohumír Vitásek, který má na starosti duchovní oblast pro všechny Charity v rámci Olomoucké arcidiecéze a otec Josef Zelinka za otrokovickou farnost.

„Již delší dobu jsme přemýšleli, jak připomenout a nenásilnou formou nabídnout všem obyvatelům azylového domu Samaritán duchovní dimenzi lidského života. Tak vznikla i myšlenka umístit v naší zahradě kříž, který by pak mohl každý obyvatel azylového domu využít ke zklidnění či rozjímání. Výhledově bychom jej chtěli doplnit o dřevěnou lavičku v blízkosti kříže,“ přiblížil Aleš Jaroš, vedoucí služeb pro lidi bez domova Samaritán.

Návrh a představu podoby kříže si vzal na starost vedoucí služby Aleš Jaroš, který ve spolupráci s uměleckým řezbářem Martinem Cigánkem z Valašských Klobouk přetavil nápad v realizaci mohutného dubového kříže, se zapuštěnou siluetou Ježíše Krista vyrobenou z opálového skla. Mohutný kříž je kovářsky uchycen k zemi od Eduarda Vyorala z Malenovic.

„Věříme, že tento kříž i místo kolem něj nabídneme všem i jako symbol naděje. A přejeme si, aby umožnil našim uživatelům, zaměstnancům, ale i lidem okolo nacházet naději a motivaci v duchovním i běžném životě,“ uzavřel Aleš Jaroš.

 

Odkazy na články:

http://www.otrokovice.cz/v-zahrade-samaritanu-byl-umisten-a-pozehnan-dreveny-kriz/d-9105

 

http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/na-batove-stoji-prvni-dreveny-kriz-symbol-nadeje-20170406.html

 

Galerie:

DSC_0391_128

Podpořte naši činnost
 

         


Odborné sociální poradenství, kterou provozuje Charita sv. Anežky Otrokovice. Naše poradenská služba se úzce zaměřuje na dluhovou problematiku.

 
 

Výrobky z Kreativní dílny Azylového domu Samaritán

 

Naše Kreativní dílna je součástí pracovně-resocializačního programu azylového domu a slouží jako místo pro setkávání, kde při společné práci klienti sdílejí řadu zkušeností, informací a příběhů.