Dluhové poradenství Samaritán mění v Otrokovicích místo poskytování

Dluhové poradenství Samaritán mění v Otrokovicích místo poskytování

Poprvé od vzniku služby Dluhové poradenství Samaritán v roce 2010 jsme nuceni změnit místo poskytování služby. Ke změně dochází vzhledem k plánované rekonstrukci OD Prior na Tylově ulici, kde jsme měli kancelář doposud. Od 1.7.2018 bude mít služba nově kancelář na adrese tř. T. Bati 1255 Otrokovice v budově, kde sídlí TEHOS s.r.o. Prostory kanceláře, která je umístěná v přízemí, by měly být příjemnější a dostupnější. Věříme, že do služby, která v letošním roce získala akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení u Ministerstva spravedlnosti, si klienti najdou cestu tak, jako doposud.

 

Mgr. Tomáš Bernatík, zástupce ředitele

Čtvrtletník Charity - 2/2018

Čtvrtletník Charity - 2/2018

Pěkný den,

Další kus roku je za námi a tak pro vás máme i nový čtvrtletníck Charity. Přikládáme i přání k radostnému prožití prázdnin!

Čtvrtletník naleznete zde:

Uzavření šatníku 16.7. - 17.8.

Uzavření šatníku 16.7. - 17.8.

Informujeme, že v termínu od 16.7.2018 do 17.8.2018 bude uzavřen Charitní šatník. Oblečení je i nadále možno darovat do kontejnerů u firmy Continental Barum a před vchodem do Charitního šatníku na ulici Svobodova.

Pétanque s Charitním domovem

Pétanque s Charitním domovem

Včera jsme společně s našimi uživateli, vytvořili 5-ti členné družstvo a  vyrazili jsme do nedalekého domova pro seniory v Otrokovicích, kde jsme se zúčastnili  sportovního dne v Pétanque.

Společně s dalšími  domovy jsme si užili velmi příjemné, slunečné odpoledne i s malým občerstvením.Všichni zúčastnění byli také oceněni  diplomem  a každé družstvo dostalo malý dárek, jako upomínku.

Naši uživatelé byli jako vždy rádi za menší výlet...

Výroční zpráva Charity Otrokovice za rok 2017

Výroční zpráva Charity Otrokovice za rok 2017

V sekci dokumentů ke stažení přibyla výroční zpráva za rok 2017.

Kdo se chce podívat, můžete rovnou zde:

Posezení u cimbálu 2018

Posezení u cimbálu 2018

V pondělí 4. června 2018 se v Charitním domově Otrokovice konal již jubilejní 10. ročník „ Posezení u cimbálu “, kde nám k poslechu hrála a zpívala cimbálová muzika „ Strunka “, složena z mladých a nadaných hudebníků ZUŠ Zlín.

Všichni jsme se sešli o půl třetí na zahradě Charitního domova, kde na naše obyvatele čekala nejen cimbálová muzika, ale také malé občerstvení v podobě dobré kávy, vína či slaného pečiva...

Požár na Azylovém domě Samaritán

Požár na Azylovém domě Samaritán

Jak jistě víte, Nový rok začal zostra a přinesl nám mnohé výzvy. Jednou z největších byl požár velké části zadního objektu azylového domu, kde probíhala pracovní aktivizace a měli zde kanceláře i dva pracovníci. Co nezničil požár, to dokonala voda, saze a kouř. Požár vznikl 26.12.2017 cizím zaviněním a po pachateli pátrá Policie ČR...

Nový časopis Smolíček

Nový časopis Smolíček

Předprázdninové číslo Smolíčka zve rodiče s dětmi k přípravě na prázdniny, upozorňuje na rizika, ale i na radost ze společných zážitků.

Časopis najdete zde:

Poslední rozloučení ve službě TPS

Poslední rozloučení ve službě TPS

V těchto krásných jarních dnech jsme měli možnost prožít rozloučení s uživatelem služby Terénní program Samaritán. Urna s popelem byla uložena do charitního hrobu na hřbitově v Malenovicích. Tento hrob jsme dostali darem. Naším záměrem je umožnit zde uložení zpopelněných ostatků uživatelů charitních služeb, u kterých není možné realizovat běžný rodinný pohřeb.

Rozloučení se zúčastnili také uživatelé služby, kterým byl zemřelý blízký. Podle jejich slov to pro ně byl velice silný zážitek a jsou vděční, že se mohli této události účastnit.

 

Zapojte se do programu ČSOB s námi a pomozte nám vybrat finanční prostředky na zahradu

Zapojte se do programu ČSOB s námi a pomozte nám vybrat finanční prostředky na zahradu

Charita sv. Anežky Otrokovice byla vybrána do programu ČSOB s názvem „ČSOB pomáhá regionům“ V rámci tohoto programu bychom chtěli přebudovat zahradu u Charitního domova tak, aby mohla sloužit pro všechny uživatele. Zahrada bude rozdělena na okrasnou, se záhony růží a pivoněk a na užitkovou, kde chceme společně s uživateli zasadit stromečkový rybíz a angrešt. Součástí zahrady budou i mobilní zahrádky, které jsou vyvýšené, dají se přesunovat z místa na místo a uživatelé v nich mohou pěstovat různé voňavé bylinky, nebo třeba ředkvičky. ...

Podpořte naši činnost
 

         


Odborné sociální poradenství, kterou provozuje Charita sv. Anežky Otrokovice. Naše poradenská služba se úzce zaměřuje na dluhovou problematiku.

 
 

Výrobky z Kreativní dílny Azylového domu Samaritán

 

Naše Kreativní dílna je součástí pracovně-resocializačního programu azylového domu a slouží jako místo pro setkávání, kde při společné práci klienti sdílejí řadu zkušeností, informací a příběhů.