Návštěva ze Senátu Parlamentu ČR

Návštěva ze Senátu Parlamentu ČR

Senátoři se zajímají o dění v Charitě sv. Anežky

V pátek 7. září 2018 navštívila Charitu sv. Anežky Otrokovice vzácná návštěva ze Senátu Parlamentu České republiky. Celkem pět senátorů v doprovodu svých blízkých spolupracovníků z celé České republiky k nám přijelo, aby se seznámili nejen s aktivitami a konkrétními devíti registrovanými službami naší organizace. Debatovali jsme také o problémech, které nás dlouhodobě trápí...

Proběhl první ročník K-potravinové sbírky

Proběhl první ročník K-potravinové sbírky

V sobotu 8. 9. 2018 proběhl po celé České republice první ročník K-potravinové sbírky pořádané společností Kaufland a Českou federací potravinových bank.

Otrokovická Charita se do sbírky zapojila také, a to v Otrokovickém Kauflandu...

Staň se králem

Staň se králem

Dorazila k nám nabídka na jednu zajímavou akci pro všechny tříkrálové koledníky. Pro ně i pro nové zájemce o tuto dobrovolnickou činnost je připraven pestrý program, dokonce je vyhlášen jeden pokus o zápis do knihy rekordů. Více na plakátku.

Organizátoři se těší na vaši účast.

Pošlete hliník do Charity Otrokovice!

Pošlete hliník do Charity Otrokovice!

Charita sv. Anežky Otrokovice vyhlašuje již sedmý ročník akce Hliník pro Charitu, která se bude konat pod záštitou starosty města Otrokovic Mgr. Jaroslava Budka. Do projektu jsou zapojeny základní školy z Otrokovic i blízkého okolí....

Letní posezení s grilováním 2018

Letní posezení s grilováním 2018

Léto už je pomalu u konce a tak jsme se rozhodli se s ním na Charitním domově rozloučit nějakou akcí.

V předchozích týdnech nám počasí kvůli velmi vysokým teplotám příliš nepřálo, ale nakonec se umoudřilo a my se tak mohli pustit do již tak očekáváného posezení s grilováním...

Charita sv. Anežky Otrokovice se zapojuje do K-potravinové sbírky

Charita sv. Anežky Otrokovice se zapojuje do K-potravinové sbírky

Charita sv. Anežky Otrokovice se každoročně účastní Národní potravinové sbírky, která se u nás koná od roku 2012. Letošní ročník přináší změnu termínu i místa. Sbírka proběhne už v září, konkrétně v sobotu 8. září od 8:00 do 18:00, a to v Kauflandu v Otrokovicích, na adrese Dr. Edvarda Beneše 1914...

Uzavření Charitního šatníku v Tlumačově

Uzavření Charitního šatníku v Tlumačově

Informujeme, že do konce měsíce září 2018 bude uzavřen Charitní šatník v Tlumačově na adrese Masarykova 62. Důvodem je rekonstrukce prostor. Mohlo by zde dojít k úrazu. Charitní šatník v Otrokovicích na ulici Svobodova bude od 20.8.2018 opět v provozu.

Mgr. Tomáš Bernatík, zástupce ředitele Charity sv. Anežky Otrokovice

Dluhové poradenství Samaritán mění v Otrokovicích místo poskytování

Dluhové poradenství Samaritán mění v Otrokovicích místo poskytování

Poprvé od vzniku služby Dluhové poradenství Samaritán v roce 2010 jsme nuceni změnit místo poskytování služby. Ke změně dochází vzhledem k plánované rekonstrukci OD Prior na Tylově ulici, kde jsme měli kancelář doposud. Od 1.7.2018 bude mít služba nově kancelář na adrese tř. T. Bati 1255 Otrokovice v budově, kde sídlí TEHOS s.r.o. Prostory kanceláře, která je umístěná v přízemí, by měly být příjemnější a dostupnější. Věříme, že do služby, která v letošním roce získala akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení u Ministerstva spravedlnosti, si klienti najdou cestu tak, jako doposud.

 

Mgr. Tomáš Bernatík, zástupce ředitele

Čtvrtletník Charity - 2/2018

Čtvrtletník Charity - 2/2018

Pěkný den,

Další kus roku je za námi a tak pro vás máme i nový čtvrtletníck Charity. Přikládáme i přání k radostnému prožití prázdnin!

Čtvrtletník naleznete zde:

Uzavření šatníku 16.7. - 17.8.

Uzavření šatníku 16.7. - 17.8.

Informujeme, že v termínu od 16.7.2018 do 17.8.2018 bude uzavřen Charitní šatník. Oblečení je i nadále možno darovat do kontejnerů u firmy Continental Barum a před vchodem do Charitního šatníku na ulici Svobodova.

Podpořte nás
 

Výrobky z Kreativní dílny Azylového domu Samaritán

 

Naše Kreativní dílna je součástí pracovně-resocializačního programu azylového domu a slouží jako místo pro setkávání, kde při společné práci klienti sdílejí řadu zkušeností, informací a příběhů.